Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Babiččina Barunka
200 let od narození Boženy Němcové

WEBOVÁ VÝSTAVA S DOPROVODNÝM PROGRAMEM

V prostorách Regionálního muzea v Litomyšli probíhá výstava Babiččina Barunka připomínající výročí 200 let od narození slavné české spisovatelky Boženy Němcové. Vzhledem k uzavření muzeí přenášíme výstavu i na webové stránky, abychom vám umožnili si ji prohlédnout a zapojit se do programu Srdečně Vaše Božena Němcová.

Doprovodný program
Srdečně Vaše Božena Němcová
prodlouženo do 31. srpna 2020

K výstavě Babiččina Barunka je připraven doprovodný program ve spolupráci s Městskou galerií Litomyšl a Městskou knihovnou Litomyšl, protože Božena Němcová je spjata s knihami i výtvarným uměním. Doprovodný program galerie a knihovny sledujte na jejich stránkách. Za splněný program v každé instituci dostanete tři různá razítka na hrací kartu. Pokud ji ještě nemáte, po otevření institucí je k dispozici ve všech pořadatelských institucích na vyžádání zdarma. Vyplněnou kartu pak stačí odevzdat v jakékoliv z pořadatelských organizací a čekat, zda právě Vás nevylosujeme a neodměníme.

Z muzea můžete získat razítko do hrací karty za vyplnění pracovního listu k výstavě:
Vědomostní kvíz Co vše byste měli o Boženě Němcové vědět!.

Pracovní list Vám zkontrolují po otevření muzea, kde také dostanete razítko na soutěžní kartu. List si ponecháte, protože jak jinak byste se k nově získaným znalostem mohli vrátit? Teď už vás nikdo otázkou na slavnou spisovatelku nezaskočí.


 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook