Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Zahájení nové turistické sezóny

23. 3. 2019

Již tradičně naše muzeum otevře svoje expozice veřejností dříve, než začíná obvyklá návštěvnická sezóna.

Při plánování svých výletů můžete už koncem března navštívit nejen muzeum (otevřeno celoročně), ale také Rodný byt Bedřicha Smetany a Portmoneum – Museum Josefa Váchala. Otevřeno bude vždy v sobotu a neděli v 9–12 a 13–17 hodin. Víkendová otevírací doba bude platit i po celý duben, od května bude otevřeno od úterý do neděle. Prohlídky mimo otevírací dobu je možné objednat pro skupiny minimálně deseti osob.

Rodný byt Bedřicha Smetany

Prohlídku stálé expozice Rodného bytu Bedřicha Smetany Vám opět zpříjemní oblíbené interaktivní programy Proč bychom se netěšili… a Račte vstoupit (zařazeno v programu Litomyšlení). „Zamuzícírovat“ si můžete i na dobovém koncertním křídle přímo ve stále expozici. Hravou formou se tak blíže seznámíte s životem a dílem Bedřicha Smetany.

Portmoneum – Museum Josefa Váchala

Srdečně Vás zveme také k návštěvě stálé expozice Váchalova muzea, jež je doplněna o další významné muže, kteří s domem bytostně souvisí, Josefa Portmana a Ladislava Horáčka. Přijďte se dozvědět více i o domě samotném. Na zahradě je k vidění instalace camery obscury Aleše Hvízdala a Marka Volfa.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook