Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Nezouvat, prosím!

29. 4. 2023

Vyprávění emeritního litomyšlského starosty Miroslava Brýdla o jeho životě a moderní architektuře

V sobotu 29. dubna ve 14.30 proběhne na Toulovcově náměstí v Litomyšli v rámci Lázní ducha slavnostní představení druhého vydání autobiografické knihy emeritního starosty města Miroslava Brýdla. Setkání budou moderovat Radovan Lipus a Václav Žmolík. Na představení naváže autogramiáda, která se odehraje před „Fotoateliérem HRG na ulici“ (za špitálským kostelem). První vydání této publikace v nákladu 1000 kusů, které se dostalo do prodeje 17. listopadu loňského roku, bylo do Vánoc beznadějně vyprodáno.

Kniha se zaměřuje především na období po roce 1989, během kterého se Litomyšl stala díky Brýdlovým dlouhodobým koncepčním aktivitám evropsky oceňovaným centrem moderní české architektury (několik realizací získalo ocenění Grand Prix Obce architektů, Stavba roku, International ELCA Trend Award či bylo nominováno na cenu Miese van der Rohe). Pojednává také o kulturním a společenském rozvoji města, navazování spolupráce s evropskými partnery, ekonomické transformaci 90. let, kontaktech Miroslava Brýdla s umělci a politiky (např. o vztahu k Václavu Havlovi, Pavlu Tigridovi či Janu Stráskému), jeho působení v roli zástupce hejtmana a radního Pardubického kraje a životě na odpočinku.

Miroslav Brýdl je milovník architektury, výtvarného umění, literatury a hudby, ale také nezkrotný živel známý svým neotřelým vystupováním. V neposlední řadě je také poutavý vypravěč, který dokáže s naprostou upřímností hovořit nejen o svých úspěších, ale i prohrách.

Publikaci graficky zpracoval Jiří Lammel. Její druhé, opravené a doplněné vydání připravilo opět v nákladu 1000 kusů Regionální muzeum v Litomyšli.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook