Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Z klidu do pohybu - sto let litomyšlské atletiky

18. 9. 2022 - 13. 11. 2022

Výstava vás provede sto lety života litomyšlské atletiky, během nichž atletický oddíl zažil období slávy a úspěchů, ale samozřejmě i roky útlumu činnosti.

V litomyšlském lehkoatletickém oddílu, ať už pod hlavičkou Sokola, Slovanu nebo TJ Jiskry, vyrostla řada úspěšných sportovců, trenérů a činovníků. Mnozí z nich nám na výstavu zapůjčili tolik dokumentů, fotografií, dresů, pohárů a medailí, že mohla vzniknout poměrně ucelená výstava o dějinách litomyšlské atletiky i její současnosti.

K dlouhé atletické historii patří také pořádání řady tradičních závodů, jako je např. Velká cena města Litomyšle v hodu diskem žen, nebo legendární Jandíkův šestiboj. A pokud vás zajímá, kdo společně s litomyšlskou atletikou letos slaví sto let od svého narození, nezbývá vám než naši výstavu navštívit.

Záštitu nad výstavou, pořádanou ve spolupráci s Atletickým oddílem TJ Jiskra Litomyšl, převzal starosta města Litomyšle Daniel Brýdl.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 17. září 2022 v 15 hodin v hlavní budově muzea.

 

Atlet a dlouholetý předseda oddílu Vlastimil Michl, 1964 Dívky na startu, hřiště SK Litomyšl, 40. léta 20. století

Doprovodný program pro širokou veřejnost:

Po celou dobu trvání výstavy si můžete přijít prověřit svoji fyzickou zdatnost v kruhovém tréninku, vyplnit jednoduchý atletický kvíz, seznámit se s pravidly fair-play nebo shlédnout krátké filmy z historie litomyšlské atletiky. Prostě se s námi vydat na cestu „z klidu do pohybu“.

Podrobnosti naleznete zde a zde a kvíz zde.
 

Komentované prohlídky pro veřejnost:

Komentované prohlídky pro zájemce z řad veřejnosti se uskuteční v úterý 4. října v 15:30 a 18. října v 15:30.

 

Program pro školy:

Komentované prohlídky se sportovně laděným doprovodným programem pod dohledem lektora vám nabízíme po celou výstavu. Rezervace prohlídek u průvodců na čísle 461 615 287 nebo na e-mailu kmoskova@rml.cz.

Cílová skupina: Žáci MŠ, ZŠ a studenti SŠ.

Provázanost se ŠVP: Program lze zahrnout do vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět – tematické okruhy Místo, kde žijeme, Lidé kolem nás a Lidé a čas a vzdělávací oblasti Člověk a společnost, Člověk a zdraví – obor tělesná výchova.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook