Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Adventní neděle a štědrovečerní koledování

28. 11. 2021 - 24. 12. 2021

Ano, adventní a vánoční čas se nám opět blíží. I letos pro Vás připravujeme program na všechny adventní neděle. Věříme, že Vás zaujme a společně se potkáme.

 

28. listopad, 13–16 hodin

Putování do Betléma

Víte, jak se správně staví betlém? Na které straně u jesliček obvykle stojí Marie a na které Josef? Kdo jsou to darovníčci, kolik je králů a z které strany přicházejí k Ježíškovi? Jestli si nejste jisti, tak právě pro Vás bude v muzeu v adventním a vánočním čase připraven podstavec, dáliny, jednotlivé figury a postupy, jak si betlém postavit. Pro malé návštěvníky bude připravený jednoduchý pracovní list, zkoušení lidových zvyků a výtvarné tvoření betlémových figur. V papírové podobě je betlém připraven k zakoupení na pokladně muzea. O stavění našeho betlému se více dozvíte na https://youtu.be/pqRctJs1rzg. Těší se na Vás lektoři z muzea.

 

5. prosinec, 14.00 hodin

Alois Jirásek a Litomyšl čili Nedělní odpoledne s Mistrem Jiráskem…

Komentovaná prohlídka s autorem výstavy Alois Jirásek, Litomyšl a Filosofská historie. Víte například, že Mistr Jirásek byl výtvarně nadaný a uvažoval o profesní dráze malíře? A jaká literární či dramatická díla v Litomyšli napsal? Přijďte do muzea a vše se dozvíte.

 

12. prosinec, 14.00 hodin

Adventní čtení z Mladočovského Jericha

Posezení nad knihou rolníka Jana Boštíka ze smutných 50. let, která je strhujícím svědectvím o rozvrácení tradičního způsobu života české vesnice, v níž veškeré útrapy léčí jedinečný smysl pro humor, nadhled a neokázalá statečnost.

 

19. prosinec, 14.00 hodin

Lidový nábytek na Litomyšlsku

Komentovaná prohlídka výstavy o litomyšlském lidovém nábytku s jejím autorem. Součástí odpoledne bude také vánoční tvoření a zkoušení lidových zvyků v ateliéru muzea. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

24. prosinec, 13.30–15.00 hodin

Štědrovečerní koledování se skupinou Věneband

Andělské pódium před hlavní budovou muzea

I letos nezapomeňte svíčky s sebou. Junák – český skaut do Litomyšle přiveze Betlémské světlo. To bude v době Štědrovečerního koledování hořet v kryptě piaristického kostela. Občerstvení v podobě nápojů zajištěno. Koledování se koná s laskavou podporou Zámeckého návrší p.o.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook